Perloviny – zprávy

Plavba 24.6. – 16.7. – pokyny pro posádku

Premiérová plavba se rychle blíží, je tedy nejvyšší čas, abyste se seznámili s plánem pro tyto tři týdny. Nejprve připomenu, že tato výprava má zásadní význam, neboť je to naše první plavba na Millenniu a pro některé členky posádky první plavba vůbec. Je to také návrat domů na moře po 2 leté přestávce. Odjezd: sraz …

Perloviny v novém

Millennium dalo podmět k tomu, abych po 2 letech udělal zase update Perlovin. Bylo na čase, přešli jsme na novou technologii, upravili podobu a Perloviny nyní obsahují informace o našich dvou hlavních rodinných projektech Millenniu a Libouchci. Obsah starých Perlovin postupně přenesu, řadu článků a stránek už tady najdete a kdyby vám někomu staré stránky chyběly, najdete …

Loď Millennium I

Na konci dubna 2017 k nám shodou okolností doplula příležitost koupit plachetnici Millennium I.

Millennium I je Sunbeam 42 DS z roku 2000. Byla postavená v rakouské loděnici Schochl pro pana Franze Kitla. Jedná se o majitelskou dvoukajutovou jednostěžňovou laminátovou plachetnici vybavenou pro plavbu na oceánu.

Technické parametry

Libouchec

V roce 2016 jsme v rámci nákupů půdy koupili kromě louky a orné půdy v katastru obce Libouchec také menší lesní pozemek. Později se ukázalo, že na pozemku stojí zdevastovaná kaple s kryptou rodiny Botschen. Jak jsme se postupně dozvídali o historii objektu, rodiny Botschen a Libouchci tak nám pomalu místo přirůstá k srdci. Rozhodli jsme se, že se pokusíme zachránit nejen objekt samotný, ale i historii, které se k němu váže. Zakládáme proto s několika dalšími nadšenci spolek pro záchranu kaple a odkazu rodiny Botschen. Spolek má své stránky, kde najdete shromážděné historické materiály a informace o činnosti.

Kolem světa na Perla Alba

PERLA ALBA je plachetnice, na které jsme se vydali v létě roku 2012 na plavbui kolem světa. Původní plán byl obeplout svět během 3 let. Nakonec jsme během plavby změnili plány a z Chorvatska dopluli v roce 2015  “jen” do Sydney. Loď jsme v Austrálii prodali, stále se jmenuje Perla Alba a nyní již pod Australskou vlajkou dělá radost (a starosti) novým majitelům. Na těchto stránkách najdete kromě informací o lodi samotné také kompletní mapy, blog, fotky a videa z plavby, cesty, potápění …. zkrátka nebude vám na to stačit jeden večer.

Fotoalbum
Mapy a trasa
Blog z plavby