Perloviny – zprávy

Roční údržba v únoru 2018

Na začátku února jsme se místo na hory vypravili do Chorvatska, abychom udělali pravidelnou roční údržbu lodě. Přesto, že v naší maríně na Ugljanu mají jeřáb i boatyard, tak jsme se rozhodli zdvihnout Millennium z vody v Sukošanu. Přece jenom je to blíž do obchodů a máme tady dočasné zázemí v podobě Davidovi garáže. Prací se účastnila skoro …

PF 2018

Vážená rodino, kamarádi, kamarádky a přátelé! Rok 2017 se nám blíží ke konci a musím říct, že jsme se měli zvlášť dobře. Posádka našeho plavidla se rozrostla o nového plavčíka – Esterku a vůbec nám bylo letos fajn. Přejeme vám všem, ať vám je v 2018 alespoň tak dobře jako nám letos! Krásný a šťastný …

Loď Millennium I

Na konci dubna 2017 k nám shodou okolností doplula příležitost koupit plachetnici Millennium I.

Millennium I je Sunbeam 42 DS z roku 2000. Byla postavená v rakouské loděnici Schochl pro pana Franze Kitla. Jedná se o majitelskou dvoukajutovou jednostěžňovou laminátovou plachetnici vybavenou pro plavbu na oceánu.

Technické parametry

Libouchec

V roce 2016 jsme v rámci nákupů půdy koupili kromě louky a orné půdy v katastru obce Libouchec také menší lesní pozemek. Později se ukázalo, že na pozemku stojí zdevastovaná kaple s kryptou rodiny Botschen. Jak jsme se postupně dozvídali o historii objektu, rodiny Botschen a Libouchci tak nám pomalu místo přirůstá k srdci. Rozhodli jsme se, že se pokusíme zachránit nejen objekt samotný, ale i historii, které se k němu váže. Zakládáme proto s několika dalšími nadšenci spolek pro záchranu kaple a odkazu rodiny Botschen. Spolek má své stránky, kde najdete shromážděné historické materiály a informace o činnosti.

Kolem světa na Perla Alba

PERLA ALBA je plachetnice, na které jsme se vydali v létě roku 2012 na plavbui kolem světa. Původní plán byl obeplout svět během 3 let. Nakonec jsme během plavby změnili plány a z Chorvatska dopluli v roce 2015  “jen” do Sydney. Loď jsme v Austrálii prodali, stále se jmenuje Perla Alba a nyní již pod Australskou vlajkou dělá radost (a starosti) novým majitelům. Na těchto stránkách najdete kromě informací o lodi samotné také kompletní mapy, blog, fotky a videa z plavby, cesty, potápění …. zkrátka nebude vám na to stačit jeden večer.

Fotoalbum
Mapy a trasa
Blog z plavby