Co si vzít s sebou na Millennium

Tento seznam je podmíněný délkou pobytu, ročním obdobím a typem plavby. Přesto se pokusím vám dán orientační návod. Začnu tím, co potřebujete vždy.

 1. Dobrá nálada.
 2. Prostěradlo, ručník, povlak na polštář, spacák (na Millenniu je k dispozici 5 dek, 5 polštářů, ale všechno bez povlečení)
 3. Rychloschnoucí ručník.
 4. Nesmekavou obuv s nešpinivou podrážkou (jachtařská je nejlepší, ale poslouží dobře i sálovky).
 5. Ochrana proti slunci – sluneční brýle, opalovací krém, pokrývka hlavy.
 6. Oblečení podle ročního období, najděte si předpověď. Doporučujeme nezapomenout čepici/kšiltovku (něco na hlavu), něco co hned nepromokne, fungují jachtařské věci ale stejně dobře i goratexové outdoorové, merino termoprádlo, plavky … zkrátka pořád tam fouká, někdy prší v létě je vedro a vžycky slunce spaluje, mimo léto může být docela vlezlo. Nejlepší jsou lehce vypratelné sportovní věci. Neberte si toho moc.
 7. Osobní léky, základní lékárna je na lodi.
 8. Osobní hygienu (nějaký šampon a mýdlo na lodi je)
 9. Cestovní doklady (pas je nejlepší) + pojištění
 10. Jednu láhev dobrého vína pro kapitána.

Pokud jedete samotní jen na houseboat budete potřebovat

 1. Víno pro kpt. neberte nebo vypijte.
 2. Vezměte si jídlo. Základní koření, sůl, olej atd. na lodi je, kdyžtak si dokoupíte.
 3. Utěrku, papírové utěrky, pytle na odpadky.

Co přivezete to snězte a vypijte, zbytek odvezte, co si vezmete na lodi doplňte.

Loď je vybavená, nemělo by vám tam nic chybět a kdyby jo, jde to dokoupit. Peníze od vás nechceme, jen chceme, abyste se na Millenniu chovali jako na vlastní lodi (tedy ohleduplně a šetrně) a pak chceme abyste nám loď zanechali přesně ve stavu, jak ji najdete. Nic nám nenechávejte nic nám neberte 🙂 Samozřejmostí je úklid, dvojitá kontrola zavřených a zamčených oken, zavřených prostupů a plynu až budete odjíždět. Když se něco rozbije, napište to do denníku a dejte vědět.