Člověk míní, žitot mění … změna plánů pro 2014

Nakonec jsme se rozhodli, že naši plavbu kolem světa přerušíme na blíže neurčenou dobu. Důvody, které nás k tomuto veskrze těžkému rozhodnutí vedly jsou finanční, rodinné a pak další a další a snad do nich ani nebudu zabředávat, to byste museli přijet na pivo nebo láhev vína.

Jak bude vypadat tedy rok 2014? Do konce dubna budeme hotovi s opravami a údržbou lodě a pak se přesuneme severně od Whangarei do Bay of Islands, kde budeme asi do půlky května čekat na vhodné počasí pro přeplavbu zpět do tropů. Rádi bychom pluli na North Minerva Reef, kde jsme byli  minulý rok při cestě sem na Zéland. Odtud zamíříme na Fidži, kde se hodláme zdržet až do poloviny září.

Po důkladném prozkoumání Fidži vyrazíme na Vanuatu (Nové Hebridy), kde budeme do konce října. A tady asi končí plány, které bych označil za jisté.

Z Vanuatu se totiž buď vydáme do Mikronésie, kde bychom mohli být během cyklónové sezóny 2014/2015 a do civilizace se vrátíme až v polovině roku 2015 a nebo do civilizace vrátíme už letos a to přes Novou Kaledonii a odtud buďto na Nový Zéland nebo do Austrálie. Ať tak, či tak, v roce 2015 budeme muset začít být ekonomicky aktivní, abychom doplnili rozpočet na straně příjmů. Naše plány nyní závisí na mnoha okolnostech, které se postupně vyjasní.

Zaznamenal jsem vše, co jsme nyní schopni říct, do Plánu plavby. Tam také najdete, kdy a kam za námi můžete přiletět. Zatím máme “plno” v červenci a srpnu, kdy tady budou moji dva kluci.

Kluci poletí nejspíš 18.6. na Fidži a zpátky domů ze stejného místa 20.8.2014. Pokud byste se sem na začátku prázdnin někdo chtěl podívat, tak dejte vědět. Myslím, že by se kluci vůbec nezlobili za doprovod. Na zpáteční cestě domů, na konci srpna, je budu doprovázet já, protože poletím na dva týdny do ČR.

Bylo to těžké rozhodování, nicméně věříme, že se nakonec ukáže jako dobré a přinese nám nové možnosti a vám příležitost za námi přiletět.

Z Jižního vrcholu Polynézského trojúhelníka, “velké ryby” a nebo také Severního ostrova na Novém Zélandu vás zdraví   za posádku Kapitán.